Challenge 2015

תחרות ה- Challenge של EcoMotion  יוצאת לדרך! חשבו על רעיון לצמצום השימוש בנפט בתחבורה או צמצום עומסי התנועה בערים ומטרופולינים וזכו בעד 15,000 ש"ח 

 

לקראת האירוע המרכזי של 2015, EcoMotion גאה להכריז על אתגר כפול בעל שני מסלולים בתחומי התחבורה החכמה!

 

  • מסלול הסטודנטים: מציאת פתרונות לצמצום השימוש בנפט בתחבורה (לסטודנטים בלבד, מכל מוסדות הלימוד בישראל ובחו"ל)

  • המסלול העירוני: מציאת פתרונות לצמצום עומסי התנועה בערים ומטרופולינים (פתוח לקהל הרחב)

 

לתחרות יכולים להרשם צוותים בני 1-4 חברים, כאשר אין מניעה להגיש את הרעיונות לשני המסלולים במקביל, בתנאי שהקבוצה עומדת בקריטריונים (ההגשה הכפולה הינה דרך מסלול הסטודנטים).

 

בשלב הראשון יוגשו העבודות באתר EcoMotion ויעברו שיפוט ראשוני על ידי צוות שופטים מקצועי שיבחר על ידי ועדת ההיגוי של EcoMotion.

 

בשלב השני עשר העבודות הטובות ביותר (5 מכל מסלול) יעלו לשלב הבא ויוצגו על ידי המגישים במהלך האירוע המרכזי של קהילת EcoMotion שיתקיים בתל-אביב יפו ב-27 לאפריל 2015. כל עשרת הצוותים יקבלו כרטיס כניסה חינם לאירוע.

 

שלב הגמר: עשרת הצוותים יציגו מול פאנל שופטים במהלך האירוע, וינוקדו לפי מספר פרמטרים: חדשנות, השפעה על העולם, והתכנות כלכלית. הקבוצה שתצבור את הניקוד הגבוה ביותר בכל מסלול תוכרז כמנצחת ותזכה ב-15,000 ש"ח במזומן. 5,000 ש"ח נוספים יחולקו לפי החלטת השופטים.

 

המסלול העירוני

כל רעיון מכל תחום שיכול לסייע לצמצום עומסי התנועה בעיר, הפחתת הזיהום והקלת התנועה העירונית. 

 

 

נושאים אפשריים:

  • כל רעיון חדשני ויצירתי שיועלה על ידי המגיש מכל תחום שהוא (כגון: כלכלה, מדעים, הנדסה, מחשבים, עיצוב, טכנולוגיה, סוציולוגיה, פסיכולוגיה וכו')  ויוכח על ידיו שהוא קשור לתחום.

  • הפתרונות יכולים להתייחס ל:

  • כלי רכב חדשים, אפליקציות, פתרונות חניה, ניהול עירוני, רשתות חברתיות, נסיעות שיתופיות, עידוד הנסיעה בתחבורה ציבורית, הפחתת מזהמים, מדידת זיהום אוויר ועוד ועוד.

מסלול הסטודנטים

במהלך התחרות יציגו סטודנטים/קבוצות סטודנטים רעיונות חדשניים/דגמים (בעלי סיכוי היתכנות) המאפשרים להחליף או להקטין את השימוש בנפט לתחבורה.

 

נושאים אפשריים:

  • כל רעיון חדשני ויצירתי שיועלה על ידי המגיש מכל תחום שהוא (כגון: כלכלה, מדעים, הנדסה, מחשבים, עיצוב, טכנולוגיה, סוציולוגיה, פסיכולוגיה וכו')  ויוכח על ידיו שהוא קשור לתחום.

  • הפתרונות יכולים להתייחס ל:

  • סוגי תחבורה שונים כגון (שיט, טיס, מכוניות, אופנועים, חלל

  • תחליפים שונים: אגירה, מקורות ביו מסה, פסולת, שמש, רוח, מודלים כלכלים, שינוי התנהגותי, הסכמים בינלאומיים, אווירודינמיקה, כלי תחבורה חדשים ועוד

אז מה צריך לעשות בכל שלב?

בשלב הראשון תצטרכו לשבת ולתכנן את הרעיון שלכם. הפרוייקטים לכל אורך התהליך ימדדו לפי שלושה פרמטרים מרכזיים: 

חדשנות (מה חדשני, חדש, מקורי ויצירתי בפרוייקט), 

השפעה (עד כמה הרעיון הזה יכול לשנות את הסביבה, העולם)

היתכנות (כמה סביר שהוא ייצא לפועל).

 

 

כל אחת משלוש הקטגוריות תנוקד על ידי צוות השופטים ותקבל ציון בין 1-10. לדוגמא, רעיון שיקבל את הציון 10 בכל אחד מהפרמטרים יזכה ב-30 נקודות, רעיון חדשני מאוד בעל השפעה גדולה על העולם, אך אין סיכוי ליישמו יכול לקבל 20 נקודות וכו'.

 

עשרת הצוותים עם הציונים המשוקללים הגבוהים ביותר, חמישה מכל מסלול, יעלו לגמר.

 

שימו לב, ניתן להגיש לשני המסלולים, כל עוד אתם עומדים בתנאים (אם אתם סטודנטים והפיתרון שלכם קשור לתחבורה עירונית)

 

אחרי שתכננתם, מלאן את טופס ההרשמה (למעלה" מתחת לכל מסלול). תצטרכו להתייחס לכמה נושאים:

1. תיאור כללי של הרעיון שלכם

2. תיאור הבעיה שהרעיון שלכם מתיימר לפתור 

3. אם תעברו לשלב הבא, מה תוכלו להציג בכנס במאי?

4. מה חדשני ברעיון שלכם?

5. איזו השפעה תהיה לו על העולם?

6. היתכנות  - עד כמה הרעיון בר מימוש? 

 

אפשר להוסיף גם: נתונים כמו גודל שוק, מתחרים, הפתרונות המוצעים כיום כדי לפתור בעיות דומות, מאגרי מידע שתוכלו להשתמש בהם, תרשימים וכו'.

 

זכויות היוצרים על הרעיונות נשארים של היוצרים. אנחנו נשמח לעזור לכם לפתח אותם ולהמשיך הלאה, אם תרצו בכך.

הזוכים לא חייבים להשתמש בכספי הפרס למימוש הרעיון. 

 

הגשת הרעיונות עד ה- 26.3.2015 בחצות. ההכרזה על העולים לגמר - 2.4.2015

 

בתמונה: זוכי EcoMotion Challenge 2014 (סטודנטים בלבד)

מקום ראשון, 20,000 ש"ח: איילת פישמן סטודנטית לתואר שני במחלקה לעיצוב ניידות באקדמיה לאומנות Kunsthochschule Berlin Weißensee ובעלת תואר ראשון בעיצוב תעשייתי מבצלאל, ניצחה את התחרות לאחר שהגתה מערכת לוגיסטיקה עירונית של שינוע סחורות המפחיתה בעשרות אחוזים את הנסועה בעיר.
מקום שני, 10,000 ש"ח: שני אליצור, דוקטורנטית מהפקולטה להנדסת אוירונטיקה בטכניון, שהציגה אב טיפוס למערכת לאחסון אנרגיה המופקת על ידי אבקת אלומיניום בטכנולוגיית מימן חדשנית.
מקום שלישי, 5,000 ש"ח: בוריס שוורצב ודני גלמן, שהציגו את רעיון ה- AlaIStor סוללה מתכת - אוויר מהפכנית המשתמשת באלומיניום כדלק ונטענת חשמלית. המערכת משתמשת באלקטרוליט ייחודיי.